Barcelona ka zyrtarizuar kalimin e spanjollit Gerard Deulofeu te skuadra angleze, Watford.

Klubi spanjoll ka bërë publike marrëveshjen e tyre me Watfordin për huazimin e Deulofeut në Ligën Premier.

Barcelona këtë zyrtarizim e ka bërë me anë të faqeve të tyre zyrtare në internet.

Për Deulofeun futet në garë edhe Watfordi Për Deulofeun futet në garë edhe Watfordi

Sipas gjigantit katalunas, Deulofeu do të bashkohet me skuadrën angleze deri në fund të sezonit.

Deulofeu u kërkua shumë edhe në Serie A

Megjithatë, kalimi i tij është në formën e huazimit të thjeshtë, ku Watfordi do t’ia paguajë pagën dhe disa bonuse që mund të arrijnë deri në një milion euro.

“FC Barcelona dhe Watfordi kanë arritur marrëveshje për huazimin e Gerard Deulofeu deri më 30 qershor 2018”.

Roma me ofertë zyrtare për Deulofeun Roma me ofertë zyrtare për Deulofeun

“Marrëveshja sheh skuadrën angleze të paguajë rrogën e lojtarit dhe bonuse potenciale deri në një milion euro”, thuhet në komunikatën e Barçës.

Në garë për anësorin spanjoll ishin edhe skuadrat e mëdha italiane, Interi, Milani, Roma dhe Napoli, por zgjodhi të kthehet në Ligën Premier, ku më parë luajti te Evertoni. /Telegrafi/