LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Caceres te Lazio

Zyrtare: Caceres te Lazio
during the Serie A match between AC Chievo Verona and Hellas Verona FC at Stadio Marc'Antonio Bentegodi on October 22, 2017 in Verona, Italy.

Lazio zyrtarisht ka nënshkruar me mbrojtësin e djathtë uruguaian Martin Caceres nga Verona.

Reklama

Është vetë klubi i Lazios që e ka bërë zyrtare kalimin e lojtarin nga Verona në faqen e tyre.

Uruguaiani ka pasur probleme me lëndime, duke startuar në 14 ndeshje nga 20 gjithsej.

Mbrojtësi që është tani 30 vjeç luan në disa pozita të mbrojtjes.

Në Itali ai ka luajtur për Juventusin, ndërsa ka bërë karrierë edhe me skuadra si Sevilla, Barcelona dhe Juventus.

Kulmin e karrierës e ka arritur te Juventusi ku ka fituar disa trofe.

Ky shikohet si transferim i madh i Lazios, ndërsa sezonin e fundit ishte në Angli te Southampton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori