Bujar Idrizi do të vazhdojë të jetë pjesë e Llapit edhe për edicionin e ardhshëm.

Mbrotjësi që mund të luajë në të gjitha pozitat defaznive i ka qëndruar besnik Llapit.

“KF Llapi ka vazhduar bashkëpunimin edhe për 1 vit me mbrojtësin e krahut të djathtë, Bujar Idrizi. Idrizi me kontratën e nënshkruar sot, do jetë pjesë e klubit deri në qershor të vitit 2020”.

“Bujar Idrizi sezonin që lamë pas ka zhvilluar 30 ndeshje, ku ka shënuar dy gola dhe tre asistime”, thuhet në njoftimin e klubit.

Llapi pritet të ketë disa ndryshime në këtë verë, ku do të këta largime dhe ardhje të reja.

Klubi llapjanasi e mbylli në pozitën e tretë kampionatin e shkuar. /Telegrafi/