Monaco ka njoftuar zyrtarisht rikthimin në skuadër të mesfushorit francez, Timeou Bakayoko nga Chelsea.

Klubi nga principata ka vazhduar përforcimin e skuadrës për sezonin e ri 2019/20.

Pas disa blerjeve të mëdha në sulm si Islam Slimani, Wissam Ben Yedder, Adrien Silva dhe Gelson Martins, Monco ka njoftuar edhe huazimin e Bakayokos.

Të gjitha lajmet rreth Monacos Të gjitha lajmet rreth Monacos

“AS Monaco janë të lumtur të njoftojnë mbërritjen e Tiemoue Bakayoko!”.

“Bakayoko bashkohet me ne si huazim – me një mundësi blerje nga Chelsea FC”, thuhet në njoftimin e Monacos.

Sipas mediave britanike dhe franceze, opsioni i blerjes në fund të sezonin është 42.5 milionë euro. /Telegrafi/