Afrim Tovërlani do të drejton skuadrën e Ferizajit.

Këta të fundit kishin mbetur pa trajner që nga koha kur kishte dhënë dorëheqje Bylbyl Sokoli, i cili kishte rikthyer klubin në Superligën e Kosovës në futboll.

Kështu ka njoftuar klubi ferizajas përmes llogarisë zyrtare në Facebook, ku besojnë se së bashku do të arrijnë rezultatet të kënaqshme.

“’Toki’ ka qenë pjesë e disa skuadrave në vendin tonë, ku kishte suksese çdo herë. Tovërlani është ndër trajnerët më të suksesshëm të futbollit kosovarë në vitet e fundit”, thuhet në njoftimin e klubit të Ferizajt.

“Ne si klub kemi kënaqësinë që do të punojmë me një trajner si Afrim Tovërlani, i cili punon shumë dhe jep çdo herë më të mirën nga vetja. Ne besojmë që me Tovërlanin si trajner do të jemi një skuadër stabile në Superligë”, thuhet më tej.

Klubi ferizajas gjithashtu ka bërë të ditur se gjatë ditëve të ardhshme do të prezantojë edhe lojtarët që pritet të transferohen. /Telegrafi/