LAJMI I FUNDIT:

Zymer Bytyqi mund të largohet nga Konyaspor, pas tij është vënë Trabzonspor

Zymer Bytyqi mund të largohet nga Konyaspor, pas tij është vënë Trabzonspor

Zymer Bytyqi është një nga sulmuesit anësorë më të vlerësuar në Superligën e Turqisë dhe për këtë kampioni aktual i këtij vendi, Trabzonspor është vënë pas tij.

Reklama

Sulmuesi kosovar ka dy vite që luan me Konyasporin dhe ka shkëlqyer në elitën e futbollit turk.

26-vjeçari është futur në gjashtë muajt e fundit të kontratës me Konyan dhe ofertat për të nuk kanë munguar në asnjë moment.

Këtë edicion Bytyqi ka zhvilluar 21 ndeshje duke shënuar një gol e duke asistuar në tre të tjerë.

Duke marrë parasysh që ai vlerësohet lartë, kampionët e Turqisë, Trabzonspor kanë shprehur interesim për transferimin e tij.

Nga lindja e vajzës te ofertat e refuzuara, lëndimet dhe pasojat e COVID-it, viti 2022 me ulje ngritje për Bytyqin: 2023 është viti im, dua transferimin e madh dhe Evropianin me Kosovën
Lexo po ashtu Nga lindja e vajzës te ofertat e refuzuara, lëndimet dhe pasojat e COVID-it, viti 2022 me ulje ngritje për Bytyqin: 2023 është viti im, dua transferimin e madh dhe Evropianin me Kosovën

Mediat turke kanë raportuar se kampionët e Turqisë e duan transferimin e yllit kosovar qysh në afatin kalimtar të janarit, por Konya dëshiron ta mbajë në radhët e ve edhe pse ende nuk ka vazhdim kontrate që i skadon në fund të sezonit.

Gjithsesi nëse nuk arrihet marrëveshja për vazhdimin e kontratës, Konya mund ta lejoj largimin e kosovarit nëse pranon një ofertë rreth 2 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori