Zonja e madhe gati për finalen e Cardiffit (Video)

Juventusi ka arritur që të reailzojë fitore shumë të rëndësishme në gjysmëfinalen kthyese ndaj Monacos me rezultat 2-1, duke arritur që të sigurojë finalen me rezultat të përgjithshëm 4-1 pas dy ndeshjeve.

Në një atmosferë impozante në Torino, rreth 40 mijë tifozë të Juventusit përkrahën ekipin e tyre drejt një tjetër fitore spektakolare.

Trajnerët vendosën për formacionet më ofensive, kurse Allegri ktheu startuesit që pushoi ndaj Torinos.

Koreografia e Bianconerëve: Koha për Cardiff

Tendenca e Monacos për të sulmuar u dënua pas 33 minutash lojë kur Mario Mandzukic shënoi nga afërsia për 1-0.

Në fund të pjesës së parë ishte Dani Alves ai që realizio një supergol me një bombë pas një topi të kthyer (44’).

Në pjesën e dytë Monaco u përpoq dhe arriti që të shënonte në minutën e 69-të me anë të Mbappes, por ky gol ishte vetëm sa për statistika.

Juventusi me këtë fitore me rezultat të përgjithshëm prej 4-1 pas dy ndeshjeve me sukses arrin të kualifikohet në finalen e Ligës së Kampionëve për herë të dytë brenda tri vitesh.

Në finale, Zonja e Vjetër e pret fituesin e takimit Atletico Madrid – Real Madrid që zhvillohet të mërkurën mbrëma e ku Reali ka avantazh prej 3-0 nga ndeshja e parë. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët