Legjenda e Chelseat, Gianfranco Zola, i ka sugjeruar Chelseat që ta kërkojë sulmuesin e Torinos, Andrea Belottin.

Zola i cili kaloi shtatë vjet te Chelsea insiston se sulmuesi i Real Madridit nuk është njeriu i duhur për Chelsean.

“Të jem i sinqert, kam menduar se Chelsea është mirë të bëj ofertë për Belottin në Itali”.

Lajmet e fundit rreth Chelseat Lajmet e fundit rreth Chelseat

“Morata është pak sa më ndryshe, ai është lojtar i finesave. Ai nuk ka prezencë në zonë sikurse Costa. Ai ëhtë lojtar ndryshe, ai sjellë cilësi tjera”.

“Costa ishte shumë me ndikim sezonin e kaluar, ai është lojtar i cili i përshtatet stilit të futbollit të Chelseat dhe kjo do të jetë kyçe për Chelsean”, deklaroi Zola. /Telegrafi/