Real Madridi dhe trajneri Zinedine Zidane nuk e kanë përfunduar ende punën me transferime në afatin kalimtar veror.  

Klubi mbretëror është përforcuar shumë duke shpenzuar më shumë se 300 milionë euro në blerjen e katër lojtarëve.

Eden Hazard, Luka Jovic, Eder Militao dhe Ferlandy Mendy kanë ardhur këtë verë, ndërsa klubit i është bashkuar edhe Rodrygo Goes.

Formacioni i të padëshiruarve të Zidanes është më i mirë se shumica e ekipeve evropiane Formacioni i të padëshiruarve të Zidanes është më i mirë se shumica e ekipeve evropiane

Megjithatë, menaxheri i Realit, Zidane po planifikon të shtojë edhe një nënshkrim të verës pas një verë të zënë në Bernabeu.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Los Blancos janë duke synuar një mesfushor të qendrës.

Reali hap bisedimet për transferimin e Van de Beek Reali hap bisedimet për transferimin e Van de Beek

Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba thuhet se shihet si objektivi i tyre numër një.

Nëse Reali dështon në transferimin e yllit të Unitedit, ata planifikojnë të lëvizin për Christian Eriksen, Donny van de Beek ose Tanguy Ndombele. /Telegrafi/