LAJMI I FUNDIT:

Zendaya megapopullore është ylli i kësaj romance në natën CineLady me 25 Prill në Cinestar Megaplex

Zendaya megapopullore është ylli i kësaj romance në natën CineLady me 25 Prill në Cinestar Megaplex

LOJTARËT, TË DASHURUARIT DHE TENISI NË MBRËMJEN CINELADY ME FILMIN

Është koha e duhur për një mbrëmje kualitative me shoqe për t’u mbajtur mend, dhe kjo është e garantuar me eventin CineLady në CineStar! Këtë pranverë, më saktë, më 25 Prill, në dramën romantike ‘”Challengers’’, një kryevepër kinematografike që shfaq Zendaya në rolin e saj më transformues deri më tani. Dhe së bashku me shfaqjen e Parapremierës, e dini se ju pret pija e mirëseardhjeje dhe dhurata nga partnerët tonë: Borboleta, Yves Rocher, Maxx Group me brendin Scotch & Soda, Essence, Next Dental Care, Next Facial Care, Libraria Dukagjini.

Challengers është udhëtim intensiv përmes dinamikës së marrëdhënieve, pushtetit dhe sportit, i sjellë në jetë nga vizioni i regjisorit Luca Guadagnino (Suspiria, Call Me by Your Name). Le të të magjepsë edhe ty historia e fitores, humbjes, pasionit dhe sportit me një grua fatale dhe dy burra.

Zendaya luan Tashi Duncan, një fëmijë i super talentuar në tenis, fuqia e të cilit shtrihet shumë përtej fushave të tenisit. Ky rrëfim i drejtuar nga personazhet gërsheton një përrallë të ndërlikuar dashurie, kontrolli dhe konkurrence që do t’ju lërë pa frymë.

Filmi eksploron një perspektivë të pazakontë të përmirësuar nga performanca e fuqishme e Zendaya. Interpretimi i saj i Tashi Duncan-it e sjell personazhin në jetë me një hijeshi që është sa intensive, aq dhe delikate. Skenari, i pasur me dialogë të mprehtë dhe momente mbresëlënëse, premton t’ju mbajë të lidhur deri në fund.

Me një partiturë nga Trent Reznor, Challengers është kënaqësi për veshët dhe sytë. Dinamizmi i stilit pamor, së bashku me portretizimin e stilizuar të personazheve, përcaktojnë një nivel të ri të estetikës së filmit.

Challengers, i shpërndarë nga Blitz, është më shumë se një film sportiv – është një reflektim i betejave që të gjithë ndonjëherë luftojmë në jetë dhe dashuri, është gjithashtu një film për të cilin të gjithë do të flasin.

Zendaya është aktualisht në promovimin mbarëbotëror të filmit, e pranishme gjithmonë me një kod veshjeje të bardhë që përshtatet në mënyrë të përkryer me temën e filmit, ndaj ftojmë të gjithë vizitorët të vijnë në shfaqjet e CineLady të veshura me ngjyrë të bardhë, që të dukeni si Tashi (Zendaya).

Biletat janë në shitje në cinestarcinemas-ks.eu përmes apliakcionit CineStar Cinemas Kosovo, ose në arkat e kinemasë dhe ju këshillojmë të siguroni vendin tuaj në kohë, sepse kjo mbrëmje nuk duhet humbur!

Shihemi në CineStar!

Facebook: CineStar Cinemas Kosovo

Instagram: cinestarcinemas_ks

TikTok: cinestarcinemas 

YouTube: CineStar Cinemas Kosova 

Në trend Magazina

Më shumë
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Magazina
E shtyu gazetaren në sy të kamerave, Roza Lati jep sqarim për veprimin skandaloz në tapetin e kuq

E shtyu gazetaren në sy të kamerave, Roza Lati jep sqarim për veprimin skandaloz në tapetin e kuq

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Kalo në kategori