LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet posteri i filmit të 25-të të James Bondit

Zbulohet posteri i filmit të 25-të të James Bondit

Pritja pothuajse ka mbaruar për filmin më të fundit James Bond, pas zbulimit të posterit të ri filmik të shtunën.

Reklama

Fotografia, e publikuar në mediat sociale për të festuar Ditën Globale të James Bond, tregon Daniel Craig aktual që dukej në humor të mirë me një kostum të përshtatur kundër një muri blu. Çfarëdo që ai shikon me vëmendje, sigurisht që do të zbulohet në film, i cili pritet të publikohet në prill të vitit 2020.

Filmi fillimisht ishte planifikuar të lansohej më 3 prill të vitit 2020 në Evropë dhe më 8 Prill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por tashmë u bë e ditur nga prodhuesit se do publikohet më 2 prill.

Ralph Fiennes, Rami Malek, Rory Kinnear, Ben Whishaw, Naomie Harris, Lea Seydoux dhe Jeffrey Wright janë yjet në këtë film, të cilin e drejton Cary Fukunaga.

Në serialin e fundit të Bond është parashikuar shumë, pasi është shëtitja e fundit e Craig si spiun në ekran. Projekti është marrë nga fatkeqësia me një anëtar të ekuipazhit që ka pësuar dëmtime pas një shpërthimi të vogël në Mbretërinë e Bashkuar, dhe Craig gjithashtu plagosi kyçin e këmbës gjatë xhirimeve në maj.

Shkrimtari Phoebe Waller-Bridge u soll për të ndryshuar skenarin e përfunduar me urdhër të vetë Craig pasi ndjeu se ishte i thatë dhe kishte nevojë për “lustrim”.

Filmi, i cili përfundoi xhirimet e fundit në Itali, u xhirua edhe në Londër, Xhamajka, si dhe në Norvegji. Rikthimi i Bondit në Xhamajka e sheh spiunin në terren të njohur pasi filmi i parë i Bondit “Dr. No” i vitit 1962 dhe “Live and Let Die” i 1973 u filmuan atje.

Pothuajse asgjë nuk është zbuluar në lidhje me komplotin e filmit. Producentja Barbara Brokoli ka thënë se Bond nuk do të jetë në shërbim aktiv në fillimin e skenarit dhe do të “shijojë veten” në Xhamajka.

Pierce Brosnan: Është koha që James Bondin ta luajë një femër
Lexo po ashtu Pierce Brosnan: Është koha që James Bondin ta luajë një femër

Ka pasur spekulime të mëdha se kush do të marrë përsipër rolin e 51-vjeçarit. Idris Elba, Richard Madden dhe Tom Hiddleston të gjithë janë njoftuar publikisht për rolin. Cillian Murphy ishte gjithashtu në listë, por më pas u raportua se rolin do e ketë një grua. /Telegrafi/