LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Numri i yjeve në Arabinë Saudite së shpejti mund të rritet, pasi edhe Sergio Ramos është nisur asaj rruge.  

Reklama

Pasi Cristiano Ronaldo shkoi atje për 200 milionë euro në vit, më pas kaloi Karim Benzema për të njëjtën shumë.

Flitet se edhe N’Golo Kante do të kalojë për 100 milionë në sezon, por pronarët e pasur të klubeve në Arabinë Saudite duan edhe Sergio Ramos.

Megjithatë, atij nuk i ofrohet një shumë as e përafërt me lojtarët e lartpërmendur.

Ish-kapiteni i Spanjës dhe Real Madridit, është lojtar i lirë pas dy vitesh në Paris Saint-Germain, dhe atij i ofrohen nga Al Hilal rreth 20 milionë euro për sezonin.

Nëse e pranon ofertën, Ramos do të luajë në ligë me ish-bashkëlojtarët e tij, me të cilët disa herë ka pushtuar kampionatin spanjoll dhe Ligës së Kampionëve.

Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga PSG
Lexo po ashtu Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga PSG

Për PSG-në, Ramos luajti 58 ndeshje në dy sezone. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori