LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen specifikat e Xiaomi 15 – duket si një përmirësim, por jo “tronditës” i Xiaomi 14

Zbulohen specifikat e Xiaomi 15 – duket si një përmirësim, por jo “tronditës” i Xiaomi 14

Xiaomi 15 pritet të lansohet në Kinë në mes të tetorit si pajisja e parë e fuqizuar nga çipi Snapdragon 8 Gen 4, së bashku me 15 Pro.

Dhe specifikat e këtij celulari tani kanë rrjedhur në Kinë, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Ai thuhet se ka një ekran të sheshtë LTPO me rezolucion “1.5K”, një kamerë kryesore 50 MP, një 50 MP ultra të gjerë dhe një telefoto 50 MP 3x.


Përveç kësaj, RAM/hapësira maksimale e ofruar do të jetë 16 GB/1 TB.

Xiaomi 15 do të ofrohet të paktën në të zezë dhe të bardhë ndërkohë që kapaciteti i baterisë nuk është përmendur ende.

Pra, në përgjithësi, duket si një përmirësim i mirë, por jo “tronditës” i Xiaomi 14. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Kështu mund të parandaloni thirrjet dhe mesazhet e padëshiruara në Viber

Kështu mund të parandaloni thirrjet dhe mesazhet e padëshiruara në Viber

Teknologji
Shërbimet globale po rikthehen ngadalë pas defektit teknologjik që shkaktoi kaos botëror

Shërbimet globale po rikthehen ngadalë pas defektit teknologjik që shkaktoi kaos botëror

Teknologji
Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Teknologji
Çfarë pasojash e presin kompaninë që shkaktoi kaosin teknologjik në mbarë botën?

Çfarë pasojash e presin kompaninë që shkaktoi kaosin teknologjik në mbarë botën?

Teknologji
Rusia bllokon qasjen në Facebook

Rusia bllokon qasjen në Facebook

WhatsApp së shpejti do t'ua mundësojë të flisni me njerëz të tjerë në gjuhë të ndryshme, falë funksionit Live Translate

WhatsApp së shpejti do t'ua mundësojë të flisni me njerëz të tjerë në gjuhë të ndryshme, falë funksionit Live Translate

Teknologji
Kalo në kategori