LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen dhjetë favoritët në përqindje për të fituar Euro 2024

Zbulohen dhjetë favoritët në përqindje për të fituar Euro 2024

Dhjetë favoritët kryesorë për të fituar Euro 2024 janë zbuluar përpara turneut të kësaj vere në Gjermani.

Gareth Southgate dhe skuadra e tij e Anglisë do të kërkojnë të shkojnë një hap më tej se Euro 2020, pasi dështuan në finalen kundër Italisë në stadiumin Wembley.

Turneu është caktuar të fillojë të premten, më 14 qershor me Gjermaninë kundër Skocisë që është ndeshja e parë.


Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë
Lexo po ashtu Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë

Finalja do të mbahet të dielën, më 14 korrik – saktësisht një muaj pas fillimit, raporton GivemeSport.

Shanset për të fituar janë si më poshtë:

Tre favoritët e Jose Mourinhos për Euro 2024 - por veçon njërin më shumë
Lexo po ashtu Tre favoritët e Jose Mourinhos për Euro 2024 - por veçon njërin më shumë

Anglia 20 për qind
Franca 19 për qind
Gjermani 11 për qind
Spanja 11 për qind
Portugalia 10 për qind

Euro 2024: Për çfarë kontrollesh duhet të përgatiten tifozët dhe gjithçka tjetër
Lexo po ashtu Euro 2024: Për çfarë kontrollesh duhet të përgatiten tifozët dhe gjithçka tjetër

Belgjika 6 për qind
Holanda 5 për qind
Italia 5 për qind
Danimarka 3 për qind
Kroacia 2 për qind

Kohët e fundit është njoftuar gjithashtu se kufiri i skuadrës është rritur në 26 para turneut, gjë që vepron si një nxitje e madhe për ekipet që posedojnë shumë yje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori