LAJMI I FUNDIT:

Ylli i “Friends”, Matthew Perry ka qenë i sëmurë rëndë vitin e kaluar

Ylli i “Friends”, Matthew Perry ka qenë i sëmurë rëndë vitin e kaluar
Foto: Getty Images

Matthew Perry thuhet se ishte ‘i sëmurë rëndë’ dimrin e kaluar.

Aktori i “Friends” vdiq të shtunën (28 tetor) në shtëpinë e tij në Los Angeles, ndërsa ishte vetëm 54 vjeç.

Burimet pranë tij kanë bërë të ditur se ai ndihej i pikëlluar nga mënyra e tij e jetesës.


Foto: Getty Images

Një burim po ashtu ndau detaje rreth sëmundjes së tij të dukshme vitin e kaluar, duke thënë: “Të gjithë ishim të shqetësuar se ai nuk do të shërohej këtë herë”.

Ndërroi jetë ylli i serialit ‘Friends’, Matthew Perry, i njohur si Chandler Bing
Lexo po ashtu Ndërroi jetë ylli i serialit ‘Friends’, Matthew Perry, i njohur si Chandler Bing

“Ai kaloi më shumë se një muaj në spital, duke e bërë atë të humbiste peshë dhe të dukej i lodhur”.

Foto: Getty Images

“Por disi, siç duket gjithmonë Matthew, ai mbijetoi dhe mbajti shpresën se puna e re apo ajo grua e re ishte afër qoshes”, thuhet më tej.

Burimi shtoi: “Gjithçka që Matt dëshironte ishte të ishte i lumtur. Por ai ishte gjithmonë në kërkim të dashurisë dhe lumturisë në të gjitha vendet e gabuara. Sa e trishtueshme që kur vdiq, thuhet se ishte vetëm”.

Foto: Getty Images

Thuhej se Perry kishte mall për njerkë për shkak të lidhjes së ngushtë me njerkun e tij, Keith Morrison, i cili ka qenë i martuar me nënën e tij Suzanne për 42 vjet. /Telegrafi/

Foto: PA