LAJMI I FUNDIT:

Ndërroi jetë ylli i serialit ‘Friends’, Matthew Perry, i njohur si Chandler Bing

Ndërroi jetë ylli i serialit ‘Friends’, Matthew Perry, i njohur si Chandler Bing

Ylli i “Friends”, Matthew Perry, ka vdekur në moshën 54-vjeçare pasi u mbyt në xhakuzin e tij në shtëpi, thanë burimet për DailyMail.

Burimet e zbatimit të ligjit thanë se aktori u gjet të shtunën në një shtëpi në Los Anxhelos pasi reaguesit e parë u thirrën në vendngjarje rreth orës 16:00, për një arrest kardiak.

Burimet thanë se ai u gjet në një xhakuzi, por nuk u zbulua drogë në vendngjarje, dhe nuk kishte asnjë indikacion për lojë të keqe, shkruan DailyMail.


Thuhet se ai kishte luajtur një lojë dy-orëshe “Pickleball” para vdekjes së tij, pas së cilës ai dërgoi ndihmësin e tij jashtë për një detyrë. Kur u kthyen, asistenti besohet se e gjeti Perryn që nuk reagonte dhe thirri 911.

Perry u bë i famshëm në rolin e tij si ‘Chandler Bing’ në serialin hit të viteve ’90 “Friends”, i cili u shfaq për 10 sezone dhe ka folur hapur për betejën e tij për të kapërcyer një varësi prej dekadash nga droga dhe alkooli.

Një burim i tha gazetës se nuk kishte asnjë shenjë loje të keqe dhe se detektivët e grabitjes-vrasjeve po hetojnë vdekjen e tij.

Në postimin e tij të fundit në Instagramin e tij, të shpërndarë në fillim të kësaj jave, ylli ndau imazhe të tij në pishinën e tij, duke thënë: “Oh, kaq uji i ngrohtë që vërtitet përreth ju bën të ndiheni mirë? Unë jam Mattman.”

Perry ka qenë i sinqertë dhe publik për problemet e tij me drogën dhe alkoolin, pasi për herë të parë shkoi në rehabilitim në vitin 1997 për atë që u tha për një varësi ndaj ilaçeve kundër dhimbjeve pas një aksidenti me motor uji.

Pas kësaj periudhe fillestare, ai shkoi përsëri në rehabilitim në 2001 dhe 2011. Ai i tha një intervistuesi në vitin 2016 se nuk i kujtohet të ketë filmuar tre sezone të “Friends”.

Një mik i vjetër i Perryt, i cili ishte në shërim me të – tha për DailyMail: “Të gjithë janë në një gjendje shoku. Njerëzit qajnë në telefon dhe përpiqen ta pranojnë këtë lajm.”

“Nuk është sekret që ai luftoi me drogën dhe alkoolin për vite me radhë, por herën e fundit që fola me të, që ishte brenda javëve të fundit, ai dukej se ishte në një vend të mirë.

Ai ishte optimist dhe dukej i matur dhe pozitiv.

View this post on Instagram

A post shared by Friends (@friends)

“Ai kishte qenë në rehabilitim 17 herë dhe gati vdiq nga abuzimi me opioidet, por ai ishte dikush që ishte i sinqertë për t’i marrë jetën dhe maturinë e tij, një ditë në një kohë.

“Është një lajm kaq tragjik. Të gjithë luten që ai të mos përsëritet. Matt ishte një djalë vërtet i bukur. Ai ishte gjithmonë i pari që mirëpriste të sapoardhurit në grup dhe gjithmonë do të dilte vullnetarisht për të ndihmuar dhe për të shërbyer.

“Ne të gjithë po përpiqemi të pajtohemi me këtë lajm të tmerrshëm.” /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Heidi Baci dhe Romeo Veshaj të pandashëm: Dyshja vazhdojnë pushimet e tyre të ëmbla

Heidi Baci dhe Romeo Veshaj të pandashëm: Dyshja vazhdojnë pushimet e tyre të ëmbla

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në bikini: Një pamje joshëse dhe fantastike

Beatrix Ramosaj shkëlqen në bikini: Një pamje joshëse dhe fantastike

Magazina
Ka kushtuar mbi 600 milionë dollarë - dasma e shumëpërfolur e djalit të miliarderit indian ku të ftuar janë shumë VIP

Ka kushtuar mbi 600 milionë dollarë - dasma e shumëpërfolur e djalit të miliarderit indian ku të ftuar janë shumë VIP

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Selena Gomez dhe Benny Blanco zbulojnë shumë detaje nga lidhja e tyre, përmes një kuizi në TikTok

Selena Gomez dhe Benny Blanco zbulojnë shumë detaje nga lidhja e tyre, përmes një kuizi në TikTok

Magazina
Kalo në kategori