Shumë nga të fashmit nga fusha e muzikës, aktrimit ose edhe modelingut janë të njohur edhe si “të famshmit” e gjeneratës së yre.

Por, ndoshta mund të mos e keni ditur, por shumë nga ata janë edhe të së njëjtës gjeneratë.

Dukja e yjeve të Hollywoodit kur ishin të rinj (Foto) Dukja e yjeve të Hollywoodit kur ishin të rinj (Foto)

Në raste të rralla, ndodh që yjet e famshëm të jenë rritur në të njëjtën gjeneratë dhe shkollë, siç është shembulli i Taylor Swift dhe Ed Sheeran.

Lista me dia prej yjeve të famshëm në të njëjtën moshë janë si më poshtë. /Telegrafi/

Chloë Grace Moretz dhe Kylie Jenner — 20 vjeçare

Milla Jovovich dhe Sia — 41 vjeçare

Reklama

Ryan Gosling dhe Macaulay Culkin — 36 vjeçar

Jane Fonda dhe Anthony Hopkins — 79 vjeçar

Reklama

Emilia Clarke dhe Lindsay Lohan — 31 vjeçare

Gwen Stefani dhe Matthew McConaughey — 47 vjeçar

Nicolas Cage dhe Keanu Reeves — 53 vjeçar

Vincent Cassel dhe Cindy Crawford — 51 vjeçar

Kate Upton dhe Jack Gleeson — 25 vjeçar

Alicia Vikander dhe Adele — 29 vjeçare

Ralph Fiennes dhe Demi Moore — 54 vjeçar

Melanie Griffith dhe Sharon Stone — 59 vjeçare

Eddie Redmayne dhe Prince William — 35 vjeçar

Christie Brinkley dhe James Cameron — 63 vjeçar