LAJMI I FUNDIT:

Yaya Toure vendos të pensionohet

Yaya Toure vendos të pensionohet
Foto: B/R Football

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë, Yaya Toure i ka dhënë fund futbollit të luajtur.

Reklama

Pas një karrierë të bujshme duke luajtur në shumë skuadra të njohura dhe kampionate të mëdha, Toure ka vendosur të pensionohet.

Mesfushori Toure e nisi karrierën te skuadra belge, Beveren, ndërsa më pas luajti për Metalurg Donjeck në Ukrainë.

Të gjitha lajmet rreth Yaya Toure
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Yaya Toure

Pas luajtjes në Ukrainë, Toure bëri një kapërcim në karrierë duke kaluar në Greqi te Olympiacos, ndërsa më vonë te Monaco.

Nga Monaco, mesfushori shtatlartë shpërtheu duke kaluar në La Liga te Barcelona, ku fitoi të gjithë titujt, ndërsa më pas u transferua në Angli te Manchester City dhe në fund u rikthye përsëri te Olympiacosi.

Toure ka fituar gjashtë tituj kampionë, ku një e fitoi në Greqi, dy në Spanjë dhe tre në Angli.

Kulmin e suksesin e ka arritur te Barcelona, ku fitoi Ligën e Kampionëve dhe Botërorin e Klubeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori