LAJMI I FUNDIT:

Xhaka gjithnjë e më afër Romës, gjiganti italian rrit më shumë ofertën në drejtim të Arsenalit

Xhaka gjithnjë e më afër Romës, gjiganti italian rrit më shumë ofertën në drejtim të Arsenalit

Granit Xhaka është i destinuar të transferohet te Roma gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Ylli shqiptar ka pranuar se dëshiron largimin nga Arsenali dhe gjiganti italian duket se do të jetë skuadra e tij e re.

Xhaka po kërkohet me ngulm nga Jose Mourinho dhe vet lojtari është i gatshëm të punoj me portugezin në kryeqytetin italian.

Roma ka dërguar dy oferta zyrtare në drejtim të Arsenalit, por që ato janë refuzuar.

Giallorosët fillimisht kishin ofruar 13 milionë euro, pastaj 15 milionë, por që të dyja ishin refuzuar.

Tani oferta e tretë e tyre në drejtim të londinezëve është 20 milionë euro, shumë që duket e mjaftueshme.

Dy klubet janë në negociata dhe transferimi i Xhakës te Roma pritet të ndodhë para muajit korrik.

Nga ana tjetër futbollistin e pret një kontratë katër vjeçare te Roma me një pagë vjetore prej rreth tre milionë eurove në sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Ligue 1
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori