Ndeshjen e parë si trajner i Barcelonës, Xavi pritet ta luajnë pa dyshen Ousmane Dembele dhe Pedri.

Xavi u konfirmua si trajneri i ri i Barcelonës në fillim të këtij muaji pas shkarkimit të holandezit Ronald Koeman.

Trajneri 41-vjeçar do të fillojë rrugëtimin e tij në Barcelonë kundër rivalëve të qytetit Espanyol në La Liga.

Megjithatë, para se të merrte drejtimin e ndeshjes së tij të parë, Xavi është goditur nga dëmtime. Dyshja sulmuese Ousmane Dembele dhe Pedri janë ende duke u rikuperuar nga lëndimet e tyre afatgjata dhe nuk janë në gjendje të paraqiten në fundjavë, sipas SPORT.

Pedri nuk është paraqitur për Barcelonën që nga shtatori i këtij viti.  Një dëmtim muskulor e ka detyruar mesfushorin 18-vjeçar të largohet nga pjesa më e madhe e sezonit deri më tani.

Një tjetër lojtar që pritet të mungojë në ndeshjen e radhës të Barcelonës është francezi Ousmane Dembele. Anësori 24-vjeçar ka bërë vetëm një paraqitje për Barcelonën këtë sezon dhe ka munguar për shkak të një dëmtimi në kofshë. /Telegrafi/