LAJMI I FUNDIT:

Xavi nuk e mbante mend emrin e yllit të Manchester United – e quajti “ai portugezi”

Xavi nuk e mbante mend emrin e yllit të Manchester United –  e quajti “ai portugezi”

Të enjten, Manchester United dhe Barcelona do të përballen në ndeshjen e dytë të play-offit në Ligën e Evropës në “Old Trafford”.

Reklama

Ndeshja e parë përfundoi 2-2 në një ndeshje të bukur me raste nga të dyja palët.

Një ditë para ndeshjes së kthimit në Mançester, Times publikoi një intervistë me trajnerin e Barcelonës, Xavi, dhe një detaj prej saj filloi të përhapet në rrjetet sociale.

Gjegjësisht, në intervistë, Xavit nuk i kujtohej emri i yllit të Manchester United, Bruno Fernandes dhe e quajti atë “ai portugez”.

“Ten Hag nxjerr të gjithë talentin nga lojtarët e tij. Shikoni Jadon Sancho, Marcus Rashford, atë portugezin… E shihni gjithashtu se si luan Fred”, ka thënë trajneri i Barcelonës.

Xavi publikon listën për ndeshjen kthyese ndaj Man Utd, Barcelona me tri mungesa të mëdha
Lexo po ashtu Xavi publikon listën për ndeshjen kthyese ndaj Man Utd, Barcelona me tri mungesa të mëdha

Rrjetet sociale janë vërshuar me postime nga tifozët e Manchester United për Xavin.

Shumë besojnë se Fernandes që njihe si temperament sapo mori një motivim shtesë dhe do të përpiqet ta bëjë legjendarin e Barcelonës të kujtojë emrin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori