LAJMI I FUNDIT:

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka zbuluar se Lionel Messi do të vendosë javën e ardhshme se ku do të luajë, mes raporteve se ai dëshiron të vendosë të ardhmen e tij sa më shpejt që mundet.

Reklama

Nga Paris Saint-Germain u konfirmua se të dielën Messi do të luante ndeshjen e fundit në kryeqytetin francez. Me argjentinasin që i skadon kontrata në verë, ai ka interes nga Barcelona, klubet nga ​​Arabia Saudite dhe Inter Miami.

Duke folur për gazetën Mundo Deportivo, Xavi përsëriti se Messi do të ishte i mirëpritur të kthehet në Barcelonë.

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain
Lexo po ashtu E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

“Jo, e shoh njësoj si gjithmonë. E kam thënë shumë herë, ai i ka dyert e hapura këtu, unë jam trajner dhe e di që do të na ndihmojë nëse vendos të vijë, por në fund mendoj se duhet ta lëmë pak të qetë”, ka thënë fillimisht Xavi.

“Ai po përfundon sezonin atje, ka shumë respekt për Paris Saint-Germain, dëshiron të përfundojë në mënyrën më të mirë, kontrata e tij përfundon dhe më pas ai ka fituar të gjithë të drejtën në botë për të thënë se ku të shkojë, për t’i dhënë fund karrierës së tij”.

“Mendoj se ai mundet ende të vazhdoj në një nivel të lartë dhe se nëse vjen te Barça, të cilën e duan shumica ose të gjithë katalunasit, veçanërisht trajneri, dyert janë të hapura, jam i bindur se do të shkojë mirë”.

Për sa i përket mënyrës se si Messi do të përshtatej me skuadrën aktuale të Barcelonës, e cila e ka bazuar suksesin e tyre në mbrojtje të fortë dhe shumë vrapim, Xavi ishte përsëri i qartë se ai ka një vend në ekipin e tij.

“Të shohim, sa i përket çështjes së futbollit, varet nga ai, për mua nuk ka dyshime. Nëse Leo vendos të vijë, dyert janë të hapura për sa i përket gjërave në fushë. E di që do të na ndihmojë”.

“Unë jam përgjegjës i stafit, ai ka gjithë besimin dhe gjithë entuziazmin e stafit për t’u bashkuar. Nuk ka dyshim. Nuk kam asnjë dyshim se do të na ndihmojë shumë në nivel loje. Nga atje, çështja kontraktuale nuk është më shqetësimi im”.

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit
Lexo po ashtu Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Xavi gjithashtu shprehu besimin se ata do të ishin në gjendje të arrinin një marrëveshje për Messin. Atij iu tha se burime të Barcelonës po thoshin se një ofertë për Messin ishte pak a shumë nën kontroll, pavarësisht raporteve se nuk janë në gjendje të bëjnë ende një ofertë zyrtare për shkak të situatës së pagave.

“Sipas asaj që më thonë, po, por mbi të gjitha, në fund nëse është trajneri që duhet të japë ‘OK’ që ai të vijë, ai e ka 100 për qind”.

Trajneri ishte gjithashtu në gjendje të zbulonte një afat kohor të mundshëm për ardhjen e Messit, pasi pranoi se ai është në kontakt të rregullt me ​​argjentinasin.

“Javën tjetër ai do të marrë një vendim dhe ju duhet ta lini të qetë. Në fund, nëse flasim për Leon çdo ditë, nuk mendoj se as kjo ndihmon. Në fund të fundit, ai do të vendosë javën e ardhshme dhe për momentin ka 200 hipoteza. Në fund ai do të vendosë të ardhmen e tij dhe këtu dyert janë të hapura, nuk ka më debat”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre
Lexo po ashtu Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Vera e Barcelonës do të varet nëse Messi do të arrijë. Nëse do të jetë kështu, jo vetëm që do të ndryshojë dinamikën në klub dhe në zhveshtore, por do të ndryshojë planet e tyre në fushë.

Xavi ka folur për shkathtësinë e Messit, por ai do të ngarkohet të gjejë një sistem që shfrytëzon pikat e forta të argjentinasit dhe maskon dobësitë e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Një minë ruse i vrau vëllain në luftë, shtatë ditë më vonë Riznyk luajti në Ligën e Kampionëve me Shakhtar Donetsk

Liga e Kampionëve
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori