LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabinë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabinë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ka pasur shumë biseda rreth Superligës Saudite në vitin 2023. Me Cristiano Ronaldon që iu bashkua Al-Nassr në fillim të vitit, atij mund t’i bashkohen më shumë ‘peshat e rënda’ këtë verë.

Reklama

Lionel Messi dhe Karim Benzema janë lidhur me lëvizjet e tyre në Arabinë Saudite, përkatësisht në Al Hilal dhe Al-Ittihad, me këtë të fundit që thuhet se është jashtëzakonisht afër shkëmbimit të Real Madridit për Lindjen e Mesme.

Ronaldo, i cili ishte shok skuadre me Benzemën në Real Madrid midis viteve 2009 dhe 2018, është i hapur për më shumë yje që të vijnë në Arabinë Saudite dhe ai parashikon që liga të bëhet një fuqi në vitet e ardhshme.

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas
Lexo po ashtu Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

“Nëse vijnë lojtarë të mëdhenj, emra të mëdhenj, lojtarë të rinj, lojtarë të vjetër. Ata janë të gjithë të mirëpritur sepse, nëse kjo ndodh, liga do të përmirësohet. Mosha nuk është e rëndësishme”, ka thënë fillimisht Ronaldo për Relevo.

Ronaldo gjithashtu ishte i prirur të anulonte spekulimet se ai po kërkonte të largohej nga Al-Nassr pas vetëm gjashtë muajsh në klub.

“Jam i lumtur këtu, dua të vazhdoj” – Ronaldo i premton besnikëri Al Nassrit
Lexo po ashtu “Jam i lumtur këtu, dua të vazhdoj” – Ronaldo i premton besnikëri Al Nassrit

“Dua të vazhdoj këtu. Unë do të vazhdoj këtu dhe mendoj se nëse ata vazhdojnë ta bëjnë ashtu siç duan ta bëjnë, në vitet e ardhshme liga saudite mund të jetë në mesin e pesë më të mirëve në botë”, përfundoi portugezi.

Situatat e Messit dhe Benzemas do të jenë ato për t’u parë gjatë javëve të ardhshme, por nëse të dy shkojnë në Arabinë Saudite, do të ishte një goditje e madhe për Barcelonën dhe Real Madridin respektivisht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori