LAJMI I FUNDIT:

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Si Karim Benzema ashtu edhe Lionel Messi kanë qenë pikat e bisedave të javës në Spanjë, me njërin të përfolur se do të arrijë te Barcelona, ​​dhe tjetrin që thuhet se po mendon të largohet nga Real Madrid. Megjithatë, mund të ketë më shumë gjasa që ata të luajnë kundër njëri-tjetrit këtë sezon.

Reklama

Benzema thuhet se po mendon ta mbyllë kohën e tij në Real Madrid një vit më herët se sa pritej, pas një sezoni të vështirë të rrënuar nga lëndimet.

Ndërkohë Messi nuk ka marrë ende një ofertë nga Barcelona ​​dhe dëshiron të vendosë të ardhmen e tij në javët e ardhshme – qëndrimi në Paris Saint-Germain duket se përjashtohet.

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Al Ittihad ka qenë i lidhur me Benzeman, ndërsa Al Hilal duket se është në pozitën e favoritit për Messin, edhe pse të gjitha klubet mund të bëjnë oferta për të dyja.

“Prisni derisa klubet ta zyrtarizojnë”, ishin fjalët e Ministrit të Sportit të Arabisë Saudite, Abdul Aziz bin Turki Al-Faisal.

Këto fjalë do të nënkuptonin se një marrëveshje është pothuajse e përfunduar, nëse nuk bëhet për të dy yjet.

Kjo do të përfaqësonte një hap të ri në përpjekjet e Arabisë Saudite për të tërhequr vëmendjen në botën e futbollit pas marrjes së Neëcastle United dhe nënshkrimit të Cristiano Ronaldos me Al Nassr.

Rrallë herë më parë dy futbollistë ende të aftë për të luajtur në skuadrat fituese të Ligës së Kampionëve kanë lëvizur jashtë Evropës, gjë që sugjeron se Arabia Saudite ka hapur terren të ri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori