Chelsea ka arritur të marr një fitore të madhe me rezultat të thellë 5-2 në udhëtimin e tyre te Wolverhamton Wanderers në ndeshjen e javës së pestë në Ligën Premier.

Blutë e Londrës janë treguar arrë e fortë për Wolves, të cilët i kanë mposhtur pa shumë vështirësi.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Ishte Romain Saiss (69′) dhe Patrick Cutrone (85′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Fikayo Tomori (31′), Tammy Abraham (34′, 41′, 55′) dhe Mason Mount (90+).

Chelsea fiton me spektakël te Wolves, Abraham shënon het-trik Chelsea fiton me spektakël te Wolves, Abraham shënon het-trik

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi i talentuar anglez, Abraham, i cili u notua me 9.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin mysafirë, Rui Patrico, që u vlerësua me notë 5.1.

Wolves:

Chelsea:

/Telegrafi/