Chelsea fiton me spektakël te Wolves, Abraham shënon het-trik

Chelsea (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka arritur të marr një fitore të madhe me rezultat të thellë 4-2 në udhëtimin e tyre te Wolverhamton Wanderers në ndeshjen e javës së pestë në Ligën Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të mysafirëve, të cilët përveç rasteve të krijuara arritën të shënojnë edhe tri gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 30-të dhe ishte mbrojtësi i ri Fikayo Tomori, i cili shënoi një supergol nga distanca për 0-1.

Festa e Tomorit (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Pas këtij goli në skenë doli sulmuesi Tammy Abraham, i cili në minutën e 34-të shënoi për 0-2, ndërsa në minutën e 41-të për 0-3.

Në pjesën e dytë, përsëri Blutë e nisën ndeshjen më mirë duke thelluar edhe më shumë epërsinë me Abraham, që kompletoi het-trikun në minutën e 56-të për 0-4.

Pas këtij goli, Chelsea uli nivelin dhe i dha zemër vendasve që filluan sulmet duke shënuar dy gola, ndërsa edhe vet shënuan një tjetër.

Abraham kompletoi het-trikun (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Ishte Romain Saiss (69′) që shënoi për 1-4, Patrick Cutrone (85′) për 2-4, ndërsa Mason Mount (90+) vulosi rezultatin përfundimtar 2-5.

Pas kësaj fitore, Chelsea ngjitet në pozitën e gjashtë me tetë pikë, ndërsa Wolves renditet i 18-ti me tri pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blutë e presin Liverpoolin, ndërsa Wolves udhëton te Crystal Palace. /Telegrafi/