LAJMI I FUNDIT:

“Willian trashaluqi”, fiziku i brazilianit provokon reagim nga tifozët e Arsenalit pas humbjes ndaj Hibernian

“Willian trashaluqi”, fiziku i brazilianit provokon reagim nga tifozët e Arsenalit pas humbjes ndaj Hibernian

Fotografitë e sulmuesit Willian nga miqësorja e fundit para-sezonale e Arsenalit janë bërë virale në mediat sociale pasi ka sugjerime që lojtarët duken të papërshtatshëm dhe jo në formë të mirë fizike.

Tifozët e futbollit kanë reaguar në Twitter ndërsa imazhet e Willian kanë irrituar mbështetësit e Arsenalit ndërsa rivalët e tyre kanë shfrytëzuar rastin për të tallur Topçinjtë.


Që kur Willian u bashkua me klubin verën e kaluar në një transferim falas, ai ka luftuar për të gjetur formën e tij nga ditët e tij te Chelsea, duke shënuar vetëm një gol në 37 paraqitje për ekipin e Londrës Veriore.

Përzgjedhja e tij në formacionin titullar ishte një befasi për shumë tifozë të Arsenalit pasi ka pasur shumë raporte se londinezët po kërkojnë të shesin lojtarin, megjithatë duket se largimi i tij mund të ndodhë ende para fundit të verës.

Edhe pse fiziku i Willianit ishte një befasi e madhe për shumicën e tifozëve të futbollit, Arsenali i Mikel Arteta u mposht çuditërisht 2-1 nga skuadra skoceze Hibernian.

Portieri i Arsenalit bëri një gabim trashanik në humbjen 2-1 ndaj Hibernian në ndeshjen parasezonale
Lexo po ashtu Portieri i Arsenalit bëri një gabim trashanik në humbjen 2-1 ndaj Hibernian në ndeshjen parasezonale

Një gabim i tmerrshëm nga portieri i Arsenalit, Arthur Okonkwo, çoi në golin e parë për Hibernian i cili u shënua në minutën e 69-të.

Emile Smith Rowe shënoi një gol të vonshëm për Arsenalin, megjithatë pas një paraqitjeje zhgënjyese, skuadra e Arteta nuk pati fillimin më të mirë të fushatës së tyre para-sezonale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori