LAJMI I FUNDIT:

Portieri i Arsenalit bëri një gabim trashanik në humbjen 2-1 ndaj Hibernian në ndeshjen parasezonale

Portieri i Arsenalit bëri një gabim trashanik në humbjen 2-1 ndaj Hibernian në ndeshjen parasezonale

Portieri i ri i Arsenalit, Arthur Okonkwo bëri një gabim trashanik në golin e pranuar derisa skuadra e tij pësoi humbje 2-1 ndaj Hibernian në ndeshjen parasezonale.

Mikel Arteta e filloi fazën përgatitore me lojtarët e tij të martën si, Pierre-Emerick Aubameyang, Willian, Eddie Nketiah dhe Ainsley Maitland-Niles në formacionin bazë.


Okonkwo kishte një moment për t’u harruar, e që ishte minuta e 21-të.

Gardiani 19-vjeçar ia huqi në goditjen e tij, derisa Martin Boyle e hapi llogarinë e golave në Easter Road.

Daniel Mackay më pas e dyfishoi epërsinë në minutën e 69-të.

Nicolas Pepe më pas e kishte shansin që të shënonte për 2-1, mirëpo dështoi nga pika e bardhë.

Por, The Gunners ia dolën të shënonin golin e vetëm të tyre në këtë takim me anë të Emile Smith Rowe në minutën e 81-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori