LAJMI I FUNDIT:

West Hami larg asaj që Man United po kërkon për Maguiren – refuzohet oferta

West Hami larg asaj që Man United po kërkon për Maguiren – refuzohet oferta

Manchester United ka refuzuar një ofertë prej 25 milionë eurosh nga West Ham për Harry Maguire.

Çekanët po kërkojnë përforcime këtë verë, sidomos pas largimit të Declan Rice në Arsenal në një marrëveshje me vlerë 115 milionë euro.


David Moyes e dëshiron Maguiren, por është e dyshimtë se ata do të vazhdojnë të shtyjnë duke pasur parasysh madhësinë e pagës së tij dhe gjithashtu të paqartë nëse qendërmbrojtësi anglez do të ishte i etur për të bërë këtë lëvizje.

Maguire ka një kusht për t'u larguar nga Manchester United
Lexo po ashtu Maguire ka një kusht për t'u larguar nga Manchester United

Mbrojtësi është jashtë planeve të Erik ten Hag dhe bëri vetëm 16 paraqitje në Ligën Premier sezonin e kaluar, me Lisandro Martinez, Raphael Varane dhe Victor Lindelof të preferuar në mbrojtjen qendrore.

30-vjeçari u lirua gjithashtu nga kapiteni i United nga trajneri holandez përpara sezonit të ri.

Kontrata e tij është deri në vitin 2025, andaj Djajtë e Kuq nuk nxitojnë ta shesin nën 40 milionë eurot që i duan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori