Arsene Wenger e ka pranuar se ai mund të rikthehet te Arsenali nëse i kërkohet ndihma e tij.

Trajneri francez kishte qëndruar për 20 vite te The Gunners, duke drejtuar skuadrën në fitimin e shumë trofeve, por që në dekadën e kaluar kishte mungesë të sukseseve.

Mirëpo, Wenger ka bërë të ditur se ai mund të rikthehet te Arsenali, në rast se u nevojitet, duke ditur se Mikel Arteta nuk po tregon rezultate të mira.

“Nëse u nevojitetm, do të ndihmojë, mirpëo nuk pres të ndodhë një gjë e tillë, jo”, ka thënë francezi në intervistë për Daily Mirror.

“Koha është një doktor i mirë, ju e dini, por unë tashmë jam në një situatë tjetër, e nuk e përjashtojë të ofrojë ndihmën time për skuadrën nëse është e nevojshme”.

Arteta është ende në rrezik për t’u shkarkuar, e Arsenali ndoshta do e mendonte një opsion tjetër dhe jo atë të Wengerit. /Telegrafi/