Arsene Wenger beson se Patrick Vieira do të kthehet në të ardhmen te Arsenali për t’u bërë trajner i skuadrës.

Ish-mesfushori i Topçinjve është duke marrë përvojë si trajner. Në të kaluarën, ai kishte pasur një rol trajnues në ekipin e të rinjve të Manchester Cityt dhe më pas kishte marrë një rol në ekipin New York Cityt në MLS.

Të gjitha lajmet nga Patrick Vieira Të gjitha lajmet nga Patrick Vieira

Në vitin 2018, u kthye në Francë te skuadra e Nice, ndërsa ekspertët e kanë vlerësuar angazhimin e tij si trajner në Ligue 1.

Madje emri i tij është përmendur si një zëvendësues potencial i Didier Deschamps te kombëtarja e Francës, kur të largohet fituesi i Kupës së Botës.

“E shoh si trajner të Arsenalit një ditë, sepse mendoj se është akoma i ri për të shkuar menjëherë në futbollin ndërkombëtar (te përfaqësuesja). Mendoj se jeta e tij do të shkojë përmes futbollit të klubeve”, ka thënë Wenger për Canal Football Club. /Telegrafi/