LAJMI I FUNDIT:

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit
Reklama

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në sfidën RKC Waalwijk – Ajax, ku portieri i vendasve Etienne Vaessen u rrëzua pa ndjenja në fushë.

Ishte minuta e 85-të e ndeshjes kur Vaessen pësoi një goditje nga sulmuesi i Ajaxit, Brian Brobbey.


Kjo bëri që gjyqtari kryesor ta ndërpresë ndeshjen pasi edhe gjendja emocionale e futbollistëve të tjerë ishte shumë e rënduar.

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez
Lexo po ashtu Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Tani ka ardhur edhe reagimi zyrtar i skuadrës holandeze RKC Walwijk që kanë sqaruar gjendjen e Vaessen, duke thënë se ai do të mbetet për disa ditë i shtrirë në spital dhe do të mbahet nën vëzhgimin e mjekëve.

“Ne mund të raportojmë se portieri ynë Etienne Vaessen kaloi një natë të qetë dhe po vazhdon te rekuperohet. Tani është e rëndësishme që Etienne të jetë në gjendje të rekuperohet i sigurt dhe vëzhgohet me kujdes në orët dhe ditët në vijim”.

“Prandaj do të dëshironim t’ju kërkojmë t’i jepni atij dhe familjes së tij kohën dhe pushimin e nevojshëm. Në emër të të gjithëve në klubin e Waalwijk, i urojmë shumë forcë Etienne dhe të gjithë njerëzve pranë tij. Shpresojmë ta shohim përsëri në klub së shpejti”, thuhet në deklaratën publike të skuadrës holandeze. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori