0Shares

Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri, në shoqëri të drejtorit për marrëdhënie me jashtë, Artan Govori, sot, ka vizituar Përfaqësuesen U-21.

Skuadra , e cila është e akomoduar në hotel ‘Prishtina’ në prag të udhëtimit për në Dublin, ku më 25 mars do ta zhvillojë ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2019 kundër Irlandës, në kuadër të grupit 5.

Me këtë rast presidenti Vokrri i përshëndeti dhe u dëshiroi sukses stafit të trajnerëve, Rafet Prekazi, Erdogan Celina e Naser Prapashtica dhe futbollistëve, në sfidën e parë të garave zyrtare të Shpresave të Kosovës.

Përfaqësuesja U21 do të udhëtojë drejt Dublinit të mërkurën në orët e mëngjesit, kurse sot dhe nesër do t’i mbajë dy stërvitje në Ferizaj.

Lista ende nuk është kompletuar pasi pritet të shihet numri i lojtarëve që do ta plotësojnë listën dhe luajnë në kampionatet e huaja.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)