LAJMI I FUNDIT:

Vojvoda asiston në fitoren e Torinos ndaj Fiorentinës

Vojvoda asiston në fitoren e Torinos ndaj Fiorentinës

Mërgim Vojvoda ka asistuar në golin e vetëm të Torinos në fitoren ndaj Fiorentinës si mysafir me rezultat 1-0.

Vojvoda asistoi te Aleksey Miranchuk (33’) i cili realizoi një gol të bukur.

Mbrojtësi i Kosovës kompletoi ndeshjen.

Për Vojvodën, ishte asistimi i katër këtë sezon në Serie A.

Torino është i shtati me 26 pikë, ndërsa Fiorentina e nënta me 23 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori