0Shares

Pas një loje të bukur për futbolldashësit, Chelsea dhe Roma u ndanë me rezultat të barabartë (3-3) në Stamfrod Bridge.

Eden Hazard ishte fantastik në këtë takim dhe shënoi dy gola, ashtu që është vlerësuar me notën më të lartë (9.2), ndërsa notë të lartë ka marrë edhe golashënuesi tjetër, David Luiz (8.2).

Lojë e bukur dhe gola, Chelsea dhe Roma ndahen baras (Video) Lojë e bukur dhe gola, Chelsea dhe Roma ndahen baras (Video)

Me notën më të ulët te Blutë është vlerësuar Cesar Azpilicueta (6.0).

Për paraqitje më të mirë te mysafirët janë vlerësuar Alexandar Kolarov (8.7) dhe Edin Dzeko (8.6). I pari shënoi një gol dhe dhuroi një asistim, kurse i dyti realizoi dy gola.

Portieri Alisson e ka marrë notën më të vogël (5.6) te Giallorossët, duke qenë se i pranoi tre gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve:

Notat e lojtarëve të Chelseat

Notat e lojtarëve të Romës

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)