Barcelona ka pësuar humbje ndaj Real Betis me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 16-të të La Liga.

Goli i vetëm në ndeshje erdhi në minutën e 79-të, kur Juanmi shënoi për 0-1.

Lojtari i ndeshjes ishte mbrojtësi i majtë i Betis, Alex Moreno me notën 7.7.

Te Barcelona më i vlerësuari ishte Sergio Busquets.

Notat e lojtarëve të Barcelonës dhe Betis

/Telegrafi/