LAJMI I FUNDIT:

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Bitcoini ka rënë nën 20 mijë dollarë të shtunën, në nivelin më të ulët në 18 muaj.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, kriptovaluta më e madhe ka rënë 7.1 për qind në 18,993 dollarë, derisa më parë kishte prekur shifrën 18,732 dollarë, vlera më e ulët që nga dhjetori 2020.

Këtë vit ka rënë rreth 59 për qind, derisa kriptovaluta rivale eter e mbështetur nga Ethereum ka rënë 73 për qind.

Sektori i monedhës dixhitale është goditur këtë javë pasi kompania e huadhënies së kriptovalutave Celsius ngriu tërheqjet dhe transfertat midis llogarive.

Sektori gjithashtu ka pësuar humbje pasi kompani të tilla si Coinbase Global Inc, Gemini dhe Blockfi thanë se do të pushonin nga puna mijëra punonjës derisa investitorët braktisnin asetet e rrezikshme. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
S’ka askund si zbritjet e maraklive n’BAU Market

S’ka askund si zbritjet e maraklive n’BAU Market

Bau Market
CINESTAR MEGAPLEX nga 2 deri me 4 qershor ka mega ofertë 1+1 GRATIS!

CINESTAR MEGAPLEX nga 2 deri me 4 qershor ka mega ofertë 1+1 GRATIS!

Cinestar
Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Brez pas brezi me BPB-në, partnerët e Bankës së Vendit rrëfejnë historitë e tyre të suksesit

Ekonomi
Coca-Cola me inovacion të ri, prezanton tapat e pandashme të shisheve për ta lehtësuar riciklimin

Coca-Cola me inovacion të ri, prezanton tapat e pandashme të shisheve për ta lehtësuar riciklimin

Coca-Cola HBC
Si e shohin ekspertët ndërkombëtar transformimin e sektorit të përpunimit të ushqimit në Kosovë

Si e shohin ekspertët ndërkombëtar transformimin e sektorit të përpunimit të ushqimit në Kosovë

Ekonomi
KOSOVA MAKERS LEAGUE ka filluar me aktivitete online për eksploruesit e rinj të gjuhës programuese “Scratch”

KOSOVA MAKERS LEAGUE ka filluar me aktivitete online për eksploruesit e rinj të gjuhës programuese “Scratch”

Ekonomi
Kalo në kategori