LAJMI I FUNDIT:

Kriptovaluta

732 Artikuj

Mashtruan me kriptovaluta përmes rrjeteve sociale, ngritet aktakuzë kundër katër personave

Mashtruan me kriptovaluta përmes rrjeteve sociale, ngritet aktakuzë kundër katër personave

Financa
Stabilizohet tregu i valutave, investitorët presin takimin e Bankës së Anglisë

Stabilizohet tregu i valutave, investitorët presin takimin e Bankës së Anglisë

Botë
Paralajmërohet se vlera e Bitconit mund të dyfishohet

Paralajmërohet se vlera e Bitconit mund të dyfishohet

Botë
Izraeli konfiskon llogaritë kripto për të cilat pretendon se u përkasin Hamasit dhe ISIS-it

Izraeli konfiskon llogaritë kripto për të cilat pretendon se u përkasin Hamasit dhe ISIS-it

Lajme Teknologji
Ekstradohet drejt Turqisë i shumëkërkuari Faruk Ozer

Ekstradohet drejt Turqisë i shumëkërkuari Faruk Ozer

Shqipëri
Rizvanolli kriptovalutat

Rizvanolli: Konsumi i energjisë elektrike në veri ka rënë për herë të parë pas vitesh rritje, madje edhe dyshifrore

Energjetika
Sekuestrohen edhe 20 pajisje të paligjshme të kriptovalutave në veri të Kosovës

Sekuestrohen edhe 20 pajisje të paligjshme të kriptovalutave në veri të Kosovës

Kronika e Zezë
Çmimi i Bitcoin shkon në mbi 30 mijë dollarë për herë të parë që nga qershori i vitit 2022

Çmimi i Bitcoin shkon në mbi 30 mijë dollarë për herë të parë që nga qershori i vitit 2022

Botë
Raporti i OKB-së thotë se Koreja e Veriut vodhi deri në 1 miliard dollarë në asete të kripto-valutave

Raporti i OKB-së thotë se Koreja e Veriut vodhi deri në 1 miliard dollarë në asete të kripto-valutave

Lajme Teknologji
Pasi Twitter ndryshoi logon nga një zog në një qen, rritet çmimi i Dogecoin

Pasi Twitter ndryshoi logon nga një zog në një qen, rritet çmimi i Dogecoin

Botë
Bursa e kriptovalutave Binance akuzohet për shkelje të ligjeve financiare të SHBA-së

Bursa e kriptovalutave Binance akuzohet për shkelje të ligjeve financiare të SHBA-së

Botë
Pse pritet të rritet edhe më shumë vlera e Bitcoin?

Pse pritet të rritet edhe më shumë vlera e Bitcoin?

Botë
Arrestohet në Mal të Zi, ‘mbreti’ koreano-jugor i kriptovalutave

Arrestohet në Mal të Zi, ‘mbreti’ koreano-jugor i kriptovalutave

Mali i Zi
Po vazhdon rimëkëmbja e kriptovalutave: Bitcoin parashikohet të rritet deri në 50 mijë dollarë

Po vazhdon rimëkëmbja e kriptovalutave: Bitcoin parashikohet të rritet deri në 50 mijë dollarë

Botë
Bitcoin po kthehet?

Bitcoin po kthehet?

Botë
Tesla humbi 140 milionë dollarë në Bitcoin në vitin 2022

Tesla humbi 140 milionë dollarë në Bitcoin në vitin 2022

Auto Lajme
FTX raporton se 415 milionë dollarë në kriptovaluta ishin hakuar

FTX raporton se 415 milionë dollarë në kriptovaluta ishin hakuar

Botë
Investitorët e kriptovalutave humbën mbi 115 miliardë euro gjatë 2022-së, 10 prej tyre nuk janë më miliarderë

Investitorët e kriptovalutave humbën mbi 115 miliardë euro gjatë 2022-së, 10 prej tyre nuk janë më miliarderë

Botë
Panik në këmbimoren më të madh botërore të kriptovalutave – 1.9 miliard euro tërhiqen brenda 24 orëve

Panik në këmbimoren më të madh botërore të kriptovalutave – 1.9 miliard euro tërhiqen brenda 24 orëve

Botë
“Mundësia e fundit për Bitcoin”

“Mundësia e fundit për Bitcoin”

Botë
Banka Qendrore Evropiane thotë se Bitcoin është rrugës për t’u bërë i parëndësishëm

Banka Qendrore Evropiane thotë se Bitcoin është rrugës për t’u bërë i parëndësishëm

Botë
Mijëra qytetarë fitojnë betejën ligjore me shtetin, Australia u heq dënimet e shqiptuara gjatë pandemisë

Mijëra qytetarë fitojnë betejën ligjore me shtetin, Australia u heq dënimet e shqiptuara gjatë pandemisë

Australia
Pas kolapsit financiar të FTX edhe bursa e kriptovalutave BlockFi paraqet kërkesën për falimentim

Pas kolapsit financiar të FTX edhe bursa e kriptovalutave BlockFi paraqet kërkesën për falimentim

Botë
Maqedonia e Veriut me Kosovën po përgatisin ligjin për kriptovalutat

Maqedonia e Veriut me Kosovën po përgatisin ligjin për kriptovalutat

Maqedonia e Veriut