LAJMI I FUNDIT:

Virgin Racing do garojë me motorë Audi në Formula E

Virgin Racing do garojë me motorë Audi në Formula E

Skuadra Virgin Racing do të ketë një furnizues të ri për motorë na Botërorin e Formula E dhe bëhet fjalë për kompaninë gjermane të prodhimit të automjeteve, Audi.

Reklama

Tashmë marrëveshja është arritur dhe gjithçka është bërë zyrtare dhe e gjithë kjo ndodhi në pritje të datës 5 tetor kur do të bëhen publike emrat e pilotëve që do të garojnë me këtë skuadër.

Për Audi, kjo marrëveshje do të thotë dyfishim i pranisë së saj në këtë kampionat duke qenë se kjo kompani ka edhe skuadrën e saj zyrtare, transmeton Top Channel.

“Me Audi Sport dhe aksionerin kryesor të Envision do të synojmë për të qenë në krye”.

“Për Audi kjo është hera e parë që është furnizues i makinave plotësisht elektrike”, ka thënë drejtori menaxhues i Virgin, Sylvian Filippi.

Edhe vetë drejtuesit e Audi janë shfaqur të kënaqur për këtë marrëveshje të arritur me Virgin Racing të cilën e konsideruan si pikë referimi që nga momenti i krijimit të kampionatit të Formula E.

(Foto: Top Channel)

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori