LAJMI I FUNDIT:

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior thuhet se ka refuzuar një ndryshim të propozuar të numrit të fanellës nga sezoni i ri.

Reklama

Sipas mediumit ESPN, drejtuesit e Los Blancos i kanë ofruar sulmuesit brazilian fanellën me numër 7, e cila aktualisht mbahet nga belgu Eden Hazard.

Megjithatë, Vinicius Jr e ka refuzuar pasi nuk dëshiron të përballojë ‘peshën’ e fanellës me numër 7.

Legjendat e Real Madridit, Raul Gonzalez, Emiliano Butragueno, Juanito dhe Cristiano Ronaldo të gjithë kanë mbajtur numrin 7 në të kaluarën.

Në vend të kësaj, Vinicius Jr ka informuar klubin mbi dëshirën e tij për numrin e ri të fanellës.

Pasi ka mbajtur numrin 28 dhe aktualisht mban fanellën me numër 20, dëshira është të veshë fanellën me numër 11, e cila mbahet aktualisht nga Marco Asensio. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori