Barcelona iu kthye fitoreve në La Liga pas dy barazimeve, këtë herë fitoi ndaj Villarrealit me rezultat 0-2.

Reklama

Golat u shënuan nga Luis Suarez (72′) dhe Lionel Messi (83′).

Më i miri në këtë takim ishte Messi, i cili përveç golit bëri një paraqitje fantastike (Statistikat: Pasimet (saktësia): 68 (79%), Pasime kyçe: 3, Driblime të kompletuara: 7, Shanse të krijuara: 3, Duele të fituara: 10).

Përveç argjentinasit paraqitje të mirë arritën të bëjnë dhe Suarez, Sergio Busquets, Gerard Pique, Jordi Alba dhe Sergi Roberto.

Për Nëndetësen e Verdhë më i miri ishte mbrojtësi Mario Gaspar, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Reklama

Villarreal:

Barcelona: