Vjen konfirmimi nga Egjipti: Salah do të luajë ndaj Rusisë

YEKATERINBURG, RUSSIA - JUNE 15: Mohamed Salah of Egypt walks off the pitch dejected after the 2018 FIFA World Cup Russia group A match between Egypt and Uruguay at Ekaterinburg Arena on June 15, 2018 in Yekaterinburg, Russia. (Photo by Ryan Pierse/Getty Images)

Lajm i madh te Egjipti vije pas humbjes në ndeshjes hapëse të Kampionatit Botëror.

Kombëtarja egjiptiane luajti një ndeshje mjaftë të mirë por në fund u mposht me rezultat minimal 0-1 nga Uruguai.

Mungesa e Mohamed Salah është vërejtur në fazën e sulmit pasi ylli i Liverpoolit nuk u paraqit asnjë minutë në fushë për shkak lëndimit.

Por në ndeshjen e dytë të Grupit A, Mohamed Salah pritet ta nisë nga minuta e parë ndaj Rusisë.

Këtë gjë e ka konfirmuar menaxheri i Kombëtares egjiptiane, Ihab Lehta.

Mohamed Salah (Getty Images)

“Salah është stërvitur si gjithë lojtarët e tjerë dhe 100% do të luajë ndaj Rusisë”, tha Lehta.

Ylli i Liverpoolit kishte dashur të luante edhe në ndeshjen ndaj Uruguait por ishte vendim i stafit të Kombëtares për mos të rrezikuar me të.

Rusi – Egjipt luhet ditën e hënë me fillim nga ora 20:00 me kohën tonë lokale. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës