Momente të ndryshme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscars 2022” u lanë në hije pasi Will Smith tronditi audiencën dhe shikuesit në shtëpi kur goditur me shuplakë Chris Rock.

Por, Venus Williams kishte një tjetër pengesë gjatë ceremonisë kur pësoi një mosfunksionim të gardërobës që u kap shkurtimisht në transmetimin e drejtpërdrejtë të ABC.

Ylli i tenisit 41-vjeçare mbërriti në natën më të madhe të Hollywood me një fustan të bardhë mahnitës të Elie Saab, por dekolteja e hapur dështoi teksa ajo po ndiqte fjalimin e diskutueshëm të Smith gjatë pranimit të çmimit për “Aktorin më të mirë”.

Ndërsa Smith po fliste në skenë, transmetimi u vendos te Venusin e cila ishte e ulur me motrën e saj Serena dhe duke parë me shpejtësi.

Reklama
Reklama

Por fansat në internet vunë re se ajo kishte pësuar një mosfunksionim të gardërobës duke ekspozuar gjoksin të cilën ajo po mundohej ta mbulonte me njërën dorë.

Ndërsa kamera ishte tek ajo, transmetimi i ABC-së në mënyrë të përsëritur vendosi një logo të “Oscars”, megjithëse është e paqartë nëse ishte e lidhur me mosfunksionimin e gardërobës së saj.

Më herët gjatë asaj nate, Will Smith kishte goditur me shuplakë prezantuesin Chris Rock pasi komediani bëri një shaka me flokët e gruas së tij Jada Pinkett Smith.

Jada kohë më parë kishte rruar kokën pasi njoftoi se vuante alopecia.

Chris Rock thuhet se nuk e dinte që Jada Pinkett Smith vuan nga alopecia gjatë kohës kur bëri shaka me të Chris Rock thuhet se nuk e dinte që Jada Pinkett Smith vuan nga alopecia gjatë kohës kur bëri shaka me të

Pavarësisht shqetësimeve të tyre, nuk është e qartë nëse dikush përreth saj e pa këtë moment pasi të gjithë ishin me vëmendje drejt ndërsa Smith fliste.

Reklama
Reklama

Por, pavarësisht këtij momenti të sikletësh, Venusi mbërriti në pas-ndejën e “Oscars të “Vanity Fair” me një tjetër fustan të bardhë në të cilin dukej tërë shkëlqim. /Telegrafi/