LAJMI I FUNDIT:

Vendet ku do të zhvillohen pesë finalet e ardhshme në Ligën e Kampionëve

Vendet ku do të zhvillohen pesë finalet e ardhshme në Ligën e Kampionëve

UEFA ka zyrtarizuar tashmë pesë vendet e finaleve të mëdha që do të zhvillohen në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Finalja e sezonit 2019/20 pritej të mbahej në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll, por tashmë ka ndryshuar agjenda.

UEFA ka zyrtarizuar se finalja e këtij sezonit do të zhvillohet në Portugali apo më saktë në njërin nga stadiumet Estadio do Sport Lisboa ose Estadio Jose Alvalade.

Zyrtare: UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve, zhvillohen vetëm nga një ndeshje dhe e gjithë gara do të luhet në Lisbonë
Lexo po ashtu Zyrtare: UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve, zhvillohen vetëm nga një ndeshje dhe e gjithë gara do të luhet në Lisbonë

Stadiumi turk është vendosur të jetë nikoqirë i finales së sezonit të ardhshëm, atij 2020/21.

Tre finalet tjera në Ligën e Kampionëve do të zhvillohen në St Petersburg të Rusisë më 2022, Munich më 2023 dhe Londër më 2024.

Pesë finalet e Ligës së Kampionëve

2020: Estadio do Sport Lisboa e Benfica ose Estadio Jose Alvalade, Lisbonë, Portugali

2021: Ataturk Olympic Stadium, Stamboll, Turqi

2022: Saint Petersburg Stadium, St Petersburg, Rusi

2023: Football Arena Munich, Munich, Germany

2024: Wembley Stadium, Londër, Angli

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori