LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve, zhvillohen vetëm nga një ndeshje dhe e gjithë gara do të luhet në Lisbonë

Zyrtare: UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve, zhvillohen vetëm nga një ndeshje dhe e gjithë gara do të luhet në Lisbonë

Çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalja e Ligës së Kampionëve 2019/20 do të luhen me nga një ndeshje të gjitha në Lisbonë, Portugali në muajin gusht.  

Reklama

Sa i përket katër ndeshjeve të raundit të 16-ave, nuk ka ende vendim dhe do të pritet që pastaj të vendoset se  ku do të zhvillohen, në stadiumet përkatëse, apo në Portugali.

Çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalja do të zhvillohen në dy stadiume: Benfica’s “Estádio do Sport Lisboa” i Benficas dhe “Estádio José Alvalade” Sporting CP.

“Estádio do Dragão” në Porto dhe “Estádio D. Afonso Henriques” në Guimaraes do të presin katër ndeshjet e mbetura të raundit të 16-ave nëse kërkohet.

Liga e Kampionëve 2019/20  s ka qenë në pritje që nga e mërkura me 11 mars për shkak të shpërthimit të COVID-19.


Orari i Ligës së Kampionëve 2019/20

7-8 gusht: Raundi i 16 i ndeshjeve të mbetura (stadiumet për tu konfirmuar)

12-15 gusht: Çerekfinalet (Lisbonë)

18-19 gusht: Gjysmëfinalet (Lisbonë)

23 gusht: Finalja (Lisbonë)

Të gjitha ndeshjet do të fillojnë nga ora 21:00.


Data për çiftet çerekfinale dhe gjysmëfinale do të bëhen të ditura pas shortit, ku do të mësohet edhe orari i saktë i ndeshjeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori