LAJMI I FUNDIT:

Vëmendja tek skuadrat që kërkojnë t’i shmangen barazhit, sot zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së 34-të në BKT Superligë

Vëmendja tek skuadrat që kërkojnë t’i shmangen barazhit, sot zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së 34-të në BKT Superligë

BKT Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së 34-të që janë në program për tu zhvilluar.

Reklama

Duke parë se jemi futur në tri xhirot e fundit të kampionatit, atëherë të gjitha ndeshjet do të luhen në të njëjtën ditë dhe në të njëjtën orë.

Kampioni i ri i Kosovës, Ballkani do të ketë punë të lehtë në udhëtim te Feronikeli, ku pret ti marrë tri pikë, derisa tanimë janë mësuar edhe skuadrat që do të luajnë në garat evropiane.

Llapi dhe Gjilani do të luajnë në Evropë dhe përballen në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’, në një ndeshje që pritet të jetë e zjarrtë, pasi vendasit duan t’ia marrin pozitën e dytë në tabelë mysafirëve.

Drita që për momentin ndodhet e treta dhe ka të sigurt daljen në Evropë është nikoqire e Dukagjinit që po lufton për t’iu shmangur rënies.

Prishtina do të luaj në udhëtim në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan për tu përballur me Ulpianën që tanimë ka rënë nga elita e futbollit kosovar.

Kryeqytetasit do të kërkojnë tri pikët e qetësisë nga përballja me rivalin rajonal.

Ndeshja më interesante e ditës së sotme padyshim që do të zhvillohet në stadiumin ‘Liman Gega’ në Malishevë.

Malisheva do të jetë nikoqire e Drenicës në ndeshjen që vë përballë njëra tjetrës dy skuadrat që po luftojnë për t’i ikur pozitës së tetë, pozitë që i lë në barazh.

Të gjitha ndeshjet e ditës së sotme në BKT Superligë zhvillohen me fillim nga ora 15:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori