Valon Behrami pranon se ishte i frikësuar pasi Genoa u godit nga një valë e madhe infektimesh nga COVID-19 që preku 22 persona, duke përfshirë edhe lojtarin shqiptar.

Kishte 17 lojtarë që dolën pozitivë me coronavirus në klub, duke i detyruar ata që të shtynin ndeshjen e tyre kundër Torinos.

Reklama

“Ky është një virus që miliona njerëz e morën, kishte mbi 36,000 vdekje vetëm në Itali,” ka thënë Behrami për Sky Sport Italia.

“Ne nuk mund të ndihemi fajtorë për infektimin me virus, pasi puna jonë përfshin kontaktin me sportin dhe udhëtimet, kështu që mund të ndodhë me këdo”.

“Ishin ditë të vështira dhe ndërsa unë isha mësuar që fizikisht duhej të kthehesha në rrugën e duhur pas një dëmtimi, mendërisht kjo ishte një përvojë krejt tjetër”.

Reklama
Reklama

“Isha i trembur. Ekziston frika se mos jeni mirë, mos infektoni të dashurit tuaj, sepse të jesh futbollist në atë moment nuk është shqetësimi yt i parë. Ju nuk jeni një lojtar i sëmurë, por një person i sëmurë që ndihet i brishtë ”.

Genoa kthehet në fushë nesër në mbrëmje kundër Veronas në Stadio Bentegodi, edhe pse disa nga lojtarët e tyre janë ende jashtë fushe.

Valon Bahrami mposht coronavirusin, gati për tu kthyer në aksion Valon Bahrami mposht coronavirusin, gati për tu kthyer në aksion

“Ne duhet të jemi të gatshëm të ndihmojmë njëri-tjetrin. Ka disa që nuk janë në 100 për qind dhe kjo është kur udhëheqësit duhet të rriten”, ka përfunduar lojtari shqiptar.

Kujtojmë se Valoni u shërua plotësisht nga coronavirusi dhe do të jetë i gatshëm që të luajë për Genoan. /Telegrafi/

Reklama