LAJMI I FUNDIT:

Vajzat U19: Dardanet mësojnë rivalët e rrethit të dytë në Ligën B

Vajzat U19: Dardanet mësojnë rivalët e rrethit të dytë në Ligën B

Sot (e premte) në selinë e UEFA-s në Nyon është bërë tërheqja e shortit edhe për rrethin e dytë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024 për vajza për grupmoshën nën 19-vjeç.

Përfaqësuesja e Kosovës U19 e udhëhequr nga Albina Rrahmani do të marrë pjesë në Ligën B të këtyre kualifikimeve.

Në shortin e sotëm, Kosova U19 është përfshirë në Grupin B3 ku bëjnë pjesë edhe Izraeli, Gjibraltari dhe Luksemburgu.

Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen në pranverë, derisa vendi nikoqir pritet të vendoset javën e ardhshme nga UEFA.

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori