LAJMI I FUNDIT:

Uzuni ndjen keqardhje për rastin e humbur në fund, por i premton tifozëve dy fitore në qershor

Uzuni ndjen keqardhje për rastin e humbur në fund, por i premton tifozëve dy fitore në qershor

Myrto Uzuni ka pasur rastin më të mirë në ndeshjen ndaj Polonisë për ta shmangur humbjen e Shqipërisë, vetëm tre minuta para fundit të ndeshjes.

Reklama

Por reprezentuesi shqiptar nuk arriti ta dërgonte në rrjetë një top nga afërsia, duke mbetur në fuqi epërsia e Polonisë.

27-vjeçari shënon vazhdimisht me fanellën e Granadas në La Liga 2, ku është edhe top shënuesi i këtij kampionati në Spanjë, por me Shqipërinë fati po ia kthen shpinën.

Uzuni pas ndeshjes ka thënë se është i dëshpëruar me rastin e humbur dhe që largohen pa pikë, por ka premtuar dy fitore për tifozët në muajin qershor.

Pas kësaj ndeshjeje duhet të dilni me kokën lart?
Ishte shumë ndeshje e mirë nga ana jonë. Ekipi polak është shumë i fortë, por ne u vendosëm mirë në fushën e lojës dhe nuk u lejuam mundësi. Patëm rastet tona, por ky është futbolli.

Sa do ta mbani në mendje atë rastin tuaj në fund?
Ishte një rast shumë i mirë dhe mendoj se kur luaj sulmues qendre, kam edhe më shumë hapësira.

Sylvinho: Shpirti dhe zemra nuk na mungoi, barazimi do të ishte i drejtë
Lexo po ashtu Sylvinho: Shpirti dhe zemra nuk na mungoi, barazimi do të ishte i drejtë

Skema e re duket sikur është fiks për ju?
Është nëj skemë e mirë, pasi vendosemi mirë taktikisht dhe besoj që në ndeshjet e tjera do të marrim fitore.

Cili është mesazhi që do t’u jepni tifozëve?
Trajneri na uroi për shpirtin dhe zemrën që vumë në fushën e lojës. Në qershor na presin dy ndeshje, ku duam të marrim dy fitore për tifozët tanë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori