Festa e Kurban Bajramit po festohet sot (e diel) nga myslimanët në mbarë botën.

Me shpresën për paqe dhe harmoni, të gjithë kanë gjetur kohën e duhur për t’i uruar njëri-tjetrit më të mirat në këtë festë madhështore.

Urimet bëhen edhe më të bukura kur përfshihen fytyrat e famshme publike, të cilët ua shprehin fansave me gjithë zemër urimet për këto festa.

Një gjë të tillë e kanë bërë edhe shumë prej personazheve në vend, ku kanë ndarë fotografi në rrjetet sociale me urime të përzemërta për ata që i ndjekin.

Reperi ferizajas, Mozzik, zgjodhi një imazh me shoqërinë të urojë festën e Bajramit, ndërsa këngëtari Enis Bytyqi uron me një foto pranë bashkëshortes, Rinës.

View this post on Instagram

Urime Festa Kurban Bajramit🙏🏼 #eidmubarak

A post shared by ENIS (@enisbytyqiofficial) on Aug 11, 2019 at 12:12am PDT

Gjithashtu, kjo festë është uruar edhe nga këngëtarët Dhurata Dora, Dafina Zeqiri, Majk, Capital T, Morena Taraku dhe Arian Agushi, i cili pozoi përkrah nënës së tij.

Në vazhdim, mund të ndiqni disa prej postimeve të yjeve shqiptarë për festën e Kurban Bajramit. /Telegrafi/ 

View this post on Instagram

URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on Aug 10, 2019 at 10:01pm PDT